Monika Krpenská

Kvalifikace:

Monika je zkušenou lektorkou Iyengar jógy. Je držitelkou certifikátu Introductory mezinárodní asociace Iyengar jógy. Jejími osobními učiteli jsou Ing. Jana Vrbková a MUDr. Jan Černý. 

Pravidelně se účastní workshopů vedených tuzemskými a zahraničními lektory (David Meloni, Gabriella Giubilaro, Michael Forbes). 

Iyengar yoga 

Iyengar jóga je označení metody výuky Hatha jógy, která se zaměřuje na strukturální nastavení fyzického těla postupnou stavbou ásany (pozice). Pravidelným cvičením systému ásan usiluje o rovnováhu těla, mysli a duše, která napomáhá celkovému zdraví a duševní pohodě. Tato metoda je považována za silný nástroj, který pomáhá čelit stresu moderního života. Iyengar jóga obsahuje tři základní prvky v metodě výuky, které ji odlišují od jiných metod 

PRECISION znamená důraz na správné nastavení těla při cvičení ásan a pránájámy. Jste vedeni přesnými slovy, se zaměřením na detailní provedení pozic. 

SEQUNCING znamená správné pořadí a provázanost jednotlivých ásan. Řád věcí a jasné uspořádání. Od budování základů po složitější práci. Postupně a bezpečně se rozvíjíte se. 

TIMING znamená setrvání v ásaně po správnou dobu, která umožňuje ukotvení mysli v těle, a pozice tak může působit na vaše tělo i mysl. Během lekce dostává student od lektora přesné instrukce, které pomáhají nejen tělo správně nastavit, ale vedou studenta i k hlubšímu poznání sebe sama.