NAŠE SLUŽBY

TECHNIKY MASÁŽÍ

Sportovní, relaxační a rekondiční masáž

Příjemná, zklidnující a povzbuzující masáž pro vaše unavené řelo.
Ideální pro nastartování nebo naopak zklidnění organismu.
Velké množství variant individuálně sestavených pro toho, kdo masáž příjímá.

Bowenova metoda

Celostní, šetrná a neinvazivní metoda.
Uvolněním nejrůznějších omezení a kontrakcí myofascinální struktury dosáhneme zlepšení krevního oběhu, lymfatické drenáže či vodivosti nervových vzruchů.
Často dochází k vylepšení funkce vnitřních orgánů.
Při tlakové masáži není nutný kontakt s pokožkou, provádí se na oděném těle.
Pomáhá od bolesti zad, kloubů, při syndromu karpálního tunelu, chronického únavového syndromu, trávicích potížích, neplodnosti, migréně, skolióze, tenisovém lokti, po sportovních úrazech apod.

 Dornova metoda

Řešení problémů s pohybovým aparátem - posuny kloubů a obratlů, nestejná délka dolních končetin.
Šetrná a zároveň velmi efektivní manuální terapie jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy.
Provádí se v pohodlném oblečení - legíny/tepláky, triko.

Náprava pohybového aparátu s prvky chiropraxe

Využíváme léčebnou metodu založenou na teorii, že je možné tělo ručním napravováním a manipulací dovést k jeho původní rovnováze, čímž zároveň dochází k podpoření samoléčící schopnosti organismu.

Reflexologie

Ušlechtilé umění, úžasná věda a nesmírně účinná forma terapeutické masáže chodidel.
Masáž z oblasti Komplementární medicíny, je považována za holistickou léčebnou techniku, která pojímá člověka jako celek, aby v těle, duchu a duši navodila stav rovnováhy a harmonie.

Baňkování

Spočívá v přikládání skleněných nebo plastových nádobek na pokožku, ve kterých se před aplikací plamenem zahřeje vzduch, a tím po přiložení na pokožku vznikne podtlak.
Nečastěji se setkáváme s přikládáním osmi až dvanácti baňkami na záda ve dvou svislých řadách podél páteře.
Dále se prování na podbřišku, loktech, kyčelních kloubech, kolenou, chodidlech nebo kotnících.
Baňkováním se organismus prohřeje a uvolní, urychlí se se krevní oběh a tělo rychleji vylučuje škodliviny.
Baňkování se doporučuje i při nemoci, kdy se při zvýšené teplotě přikládají na plíce či průdušky, čímž se zlepšuje dýchání.
Pomáhá při problémech se zažíváním a močovým měchýřem, přináší úlevu při astmatu, zánětech a kašli a také působí proti otokům a bolestem nohou.

Lymfomasáž

Manuální masáž lymfatických cest, která pomáhá odtoku přebytečné lymfy a v ní obsažených přebytečných toxických látek uvolněných z buněk do lymfy.
Očetření celého těla je náročné jak pro maséra, tak pro klienta a bývá proto rozděleno na více částí dle domluvy podle vašeho času nebo žádaného rozsahu.
Pomáhá při oteklých kotnících, napjatých prsou, snížené odolnosti vůči infekcím, oteklých očích, únavě, celulitidě a při otocích vzniklých na základě vrozeného či získaného postižení mízního systému. Vhodné k rehabilitaci sportovců a pracovníků se zatíženými končetinami.

Kineziotaping

Kineziotaping pro prevenci úrazů k regeneraci i rehabilitaci. Pochází ze slova kineze = pohybovat. Tato technika se využívá jak ve sportovní sféře, tak i v regeneraci a rehabilitaci.
Technika Kinezio tapingu je obdobná s Kinesio-taping (nebo se také uvádí název Kinesio a Kineseo tejpování) a byla vyvinuta v osmdesátých letech chiropraktikem japoncem Dr. Kenzo Kasem. Princip účinku elastického tejpu je zcela nový a převratný jak pro sport, tak pro rehabilitaci, fyzioterapii a v neposlední řadě i lymfologii.Je to způsob léčby pohybového systému založený na aktivaci autoreparačních procesů a útlumu bolesti. Kinesiotape je vyroben ze 100% bavlny. Díky elastickým vlastnostem pracuje v souladu s měkkými tkáněmi a proto je vhodný k léčbě akutních i chronických onemocnění pohybového systému, otoků atd.

Masáž pro těhotné

Nový život je největší dar. Vy, které nám jej přinášíte, potřebujete svoji úlohu alespoň malinko ulehčit. Vychutnejte si jako budoucí maminka. Relaxační celotělová nebo částečná masáž, která blahodárně působí na namáhanou pokožku nejen břicha a jako prevence proti striím. Pomůže Vám také odstranit bolesti hlavy a bolesti v oblasti bederní páteře. Při masáži jsou používány hypoalergenní produkty. Po masáži si můžete dopřát šálek čaje, který napomáhá k celkové regeneraci těla i ducha. Každá těhotná žena tuto péči nesmírně ocení. Dopřejte těhotným ženám ve svém okolí tento jedinečný zážitek.
Rádi byste si dopřáli MASÁŽ a nemáte hlídání MRŇOUSKA?
 U nás to není problém, jste i s dětmi vítaní! S dětmi doporučujeme masáže do 45 minut.
Domluvte se s partnerem, kamarádkou, maminkou.
Jeden/na z vás pohlídá dětičky v našem sále a vy si zatím dopřejete relax. Samozřejmě se hned potom můžete vyměnit, ať si užije oba/obě dvě!

Wellness a aroma masáže

Příjemné relaxační masáže na potěchu těla i duše.
Celotělové nebo částečné s použitím aromatických olejů.
Vhodné pro všechny.
Uvolňují a uklidňují, obzváště vhodné v uspěchané době pro osoby vystavené stresu a napětí.

Access bars

Skrze jemné dotyky prstů v různých kombinacích, které se vážou ke konkrétním životním tématům, necháme proudit energii, která daný prostor odblokuje a znovu nastartuje.
Tato revoluční metoda umožňuje rychle změnit naše vědomí a odblokovat co je třeba.
Access Bars je 32 bodů na hlavě v nichž jsou uskladněny všechny naše destruktivní myšlenky, emoce, pocity, názory, přesvědčení a postoje, vzorce, které jsme přebrali od druhých lidí.
Sezení Bars je jako když zmáčknete na svém počítači DELETE – tímto se vymazávají nepotřebné položky a tento obsah už automaticky nevrací.

Lifting obličeje

Manuální lifting obličeje je velmi jemná technika, šetrná k pokožce, doprovází ji příjemný pocit hluboké relaxace a vnitřní pohody.
Uvolněním svalů v obličeji a zlepšením prokrvení kůže, dochází k regeneraci vazivových a elastických struktur, k zrychlení odvodu odpadních látek, metabolismu a k úbytku podkožního tuku. Vzhled a kvalita pleti se manuálním liftingem zlepší natolik, že se často změní celkový výraz obličeje.
Strhané a unavené rysy zmizí a odcházíte se zcela novou tváří. Výsledkem této speciální techniky je tedy nejen prokazatelně mladší a příjemnější vzhled, ale zároveň dochází i k odbourání stresu, k obnově duševní harmonie, spokojenosti a psychické svěžesti.

Reiki

Jistě jste už slyšeli o tom, že někteří lidé dovedou předávat druhým léčivou energii tak, že na ně přiloží ruce nebo dokonce provádějí léčení na dálku. Tímto způsobem funguje léčebný systém reiki, jehož zakladatelem se stal v polovině 19.století japonský mnich a učitel dr.Mikao Usui. V praxi jde o působení pomocí univerzální životní enegrie, která má pozitivní účinky na všechny živé organismy (lidi,zvířata,rostliny) a proudí vždy tam, kde je nejvíc zapotřebí. Reiki zmírňuje a odstraňuje bolesti, obnovuje duševní rovnováhu, rozpouští různé bloky, zahání stres, posiluje imunitu a spouští samoléčebné procesy. Pomáhá také zbavovat člověka závislostí a negativních postojů. Proniká do každé části těla, regeneruje buňky, oživuje a posiluje celý organismus.

Partnerská masáž

Při této masáži společně masírují masér i masérka, na dvou samostatných masážních lůžkách v jedné místnosti. Partnerská masáž je nejen pro páry manželské, ale i přátelské a kamarádské (žena + muž, žena + žena, muž + muž). Pokud je na masáži muž a žena, je běžným zvykem, že masér masíruje ženu a masérka muže, aby tak mohla proudit doplňující se vzájemná energie (ale záleží na přání klientů). Během partnerské masáže zažijete příjemné pocity uvolnění, odreagování od stresu i každodenních starostí a současně vnímáte blízkost svého protějšku. Masáž bude přizpůsobena konkrétním potřebám klienta. Technika masáže tak nemusí být vždy stejná u obou partnerů. Partnerská masáž probíhá za zvuků příjemné relaxační hudby.
Masáž doplňují atmosféru zapálené svíčky a aromalampa s uvolňující a smyslnou vůní. Partnerská masáž je vhodný dárek k různým příležitostem. Masáž můžete využít i o víkendech.

Masáž pro děti

Dotekové relaxační techniky dětské masáže zbavují děti napětí. Masáž pozitivně ovlivní děti, které trpí specifickými poruchami. Jde o jemné hlazení, při němž se nevyvíjí tlak, proto touto masáží nelze ublížit. Metoda masáží dětí je natolik univerzální, že ji můžeme užívat jak u zdravých, tak i handicapovaných dětí. Babymasáže dětí školního věku jsou prováděny na masážním lehátku. Dětské masáže jsou vhodné pro posílení imunitního systému dítěte, ale i pro odstranění nemocí jako jsou např. migrény, hyperaktivita, nervozita, nesoustředění a mnoho dalších faktorů.
Děti se učí empatii a schopnosti přijímat a dávat dotek.
Masáž přináší dítěti radost, něhu, potěšení a umožňuje neverbální komunikaci.
Zklidnění – děti se učí relaxovat – lépe usínají, lépe se soustředí.
Posílení imunity, podpora lymfatického systému, krevního zásobení, správného dýchání.
Děti jsou díky pravidelným masážím odolnější vůči škodlivým vlivům z okolního prostředí.
Stimulace pokožky, vliv na svalstvo – držení těla, lepší koordinace pohybů, zlepšení jemné motoriky.
Lepší prokrvení všech orgánů a orgánových soustav.
Vynikající účinky mají masáže na trávení – ovlivňují střeva ke správné peristaltici, účinně bojují s novorozeneckou kolikou, podporují zažívání i u větších dětí.
Blahodárný vliv mají dětské masáže na psychiku dítěte, pomáhají i při úzkostných stavech.
Podporují rozvoj vazeb mezi nervy v mozku – mnohé nervy zůstávají jinak bez vytvoření vazeb a tím se snižuje kapacita informací ukládajících se v mozku.
Masážemi můžeme příznivě ovlivnit stav dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie.

Human design

Znáte svoji unikátní osobní mapu Human design?
Pomůže vám orientovat se v sobě i druhých a ve vztazích, jaké spolu vytváříte. Objevte své dary a talenty.

Trigger points

Spoušťové body (angl. trigger points) jsou lokální, ohraničená ztuhnutí svalstva, která jsou bolestivě citlivá na mírné stlačení.
Způsobují sekundární pocity bolesti i ve vzdálenějších partiích svalstva.
Nejčastější příčinou vzniku spoušťových bodů jsou opakované monotónní pohyby.
V důsledku toho často dochází k akutnímu nebo opakovanému přetížení postiženého svalu nebo jeho přetažení.

Jdete na masáž?

Co je dobré vědět...


Připravte se na masáž:

  • Hodinu před masáží prosím nejezte
  • Ideálně ani nekuřte a nepijte alkohol
  • můžete se osprchovat, odložit si šperky, hodinky atd.
  • Zhodnoťte svůj aktuální zdravotní stav – pokud jste nachlazení, užíváte léky, nebo vám prostě není dobře, raději masáž odložte na jindy
  • Připravte se na minirozhovor o vašem zdravotním stavu – budu se vás ptát na vaše dlouhodobá onemocnění, užívané léky, úrazy nebo operace


Relaxujte i po masáži:

  • Teple se oblečte, svaly zahřáté masáží si zaslouží ještě chvilku odpočinku
  • Odpočívejte i vy sami, po zbytek dne se vyhněte fyzicky namáhavým činnostem
  • Zvyšte pitný režim, podpoříte tím odplavování škodlivin pryč z vašeho těla
  • Osprchujte se až později – nechte ještě chvilku působit masážní olej