techniky masáží

 • sportovní ,relaxační a rekondiční masáž

 tato masáž je všeobecně známá -příjemná,zklidňující nebo povzbuzující masáž pro vaše unavené tělo.Potřebujete-li organismus nastartovat nebo naopak zklidnit a nemáte konkrétní problém,má tato masáž velké množství variant rozsahu dle požadavků toho kdo masáž přijímá,vše pro vás sestavíme dle aktuální domluvy.

 • reflexologie

je ušlechtilé umění,úžasná věda a nesmírně účinná forma terapeutické masáže chodidel.Tato masáž spadá do obasti"komplementární" medicíny.Ve své podstatě je reflexologie považována za holistickou léčebnou techniku, která se snaží pojímat člověka jako celek,abynavodila v těle,duchu a duši stav rovnováhy a harmonie.

problémy s pohybovým aparátem-posuny kloubů a obratlů,nestejná délka dolních končetin atd..Je to šetrná metoda,ale zároveň velmi efektivní.Jedná se o manuální terapii,jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy ..Dornova metoda se provádí v pohodlném oblečení, vezměte si sebou legíny/tepláky,triko.

INDIKACE : od narození i později posunuté kosti,klouby a obratle , rozdílná délka dolních končetin,sanic apod..nejrůznější onemocnění,jejíž příčiny se nedaří najít jinde,znecitlivění či mravenčení rukou nebo nohou,pocit slabosti ve svalech kdekoliv v těle,výhřezy ploténekbez zánětu,bolavá ramena,lokty,kolena,kotníky,vracející se blokády zad,studené ruce,nohy apod..

je to celostní,šetrná a neinvazivní metoda,uvolněním nejrůznějších omezení a kontrakcí myofascinální struktury dosahujeme zlepšení krevního oběhu,lymfatické drenáže či vodivosti nervových vzruchů.Dále často dochází k vylepšení funkce vnitřních orgánů.Při tlakové masáži není nutný kontakt s pokožkou,provádí se na oděném těle.

INDIKACE: bolestti zad,kloubů,syndrom kaprálního tunelu,chronický únavový syndrom,trávící potíže,neplodnost,migrény,skolioza,tenisový loket,sportovní úrazy apod..

Baňkování:

Spočívá v přikládání skleněných nebo plastových nádobek na pokožku, ve kterých se před aplikací plamenem zahřeje vzduch, a tím po přiložení na pokožku vznikne podtlak.

Nejčastěji se setkáváme s přikládáním těchto baněk na záda - na ně se většinou aplikuje 8 - 12 baněk ve dvou souvislých řadách podél páteře. Baňkovat lze oběma metodami téměř cokoliv, dále se baňkování provádí na podbřišku, loktech, kyčelních kloubech, kolenou, chodidlech nebo kotnících. Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo rychleji vylučuje škodliviny. Baňkování je jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci. Při zvýšené teplotě se baňky mohou přikládat na plíce či průdušky, a tím dochází ke zlepšení dýchání. Obecně lze říci, že baňkování odstraňuje blokády a ztuhlé svaly, detoxikuje organismus, příznivě působí na lymfatický systém, příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním a močovým měchýřem, přináší úlevu při astmatu, zánětech a kašli a v neposlední řadě působí proti otokům a bolestem nohou.

Baňkování je asi 5000 let stará velmi účinná léčebná technika, která se používala již ve starověké Číně

 • odplavuje toxické látky
 • zvyšuje imunitu
 • příznivě ovlivňuje zažívání, dýchací i močové cesty
 • odstraňuje bolesti hlavy
 • zmírňuje bolesti zad
 • uvolňuje svalové napětí
 • celkově regeneruje
 • reguluje tok životní energie ČCHI

 Lymfomasáž

manuální masáž lymfatických cest,která pomáhá odtoku přebytečné lymfy a v ní obsažených přebytečných toxických látek uvolněných z buněk do lymfy.Ošetření celého těla je náročné jak pro maséra, tak pro klienta, bývá proto rozděleno na více částí dle domluvy podle vašeho času nebo žádaného rozsahu.

INDIKACE :

oteklé kotníky,prsty,napjaté prsy,snížená odolnost vůči infekcím,oteklé oči,únava,celulitida,rehabilitace sportovců a pracovníků se zatížením končetin,otoky na podkladě vrozeného a získaného postižení mízního systému.

 • Kineziotaping

Kineziotaping pro prevenci úrazů k regeneraci i rehabilitaci
Pochází ze slova kineze = pohybovat. Tato technika se využívá jak ve sportovní sféře, tak i v regeneraci a rehabilitaci.
Kineziotaping na lýtkuTechnika Kinezio tapingu je obdobná s Kinesio-taping (nebo se také uvádí název Kinesio a Kineseo tejpování) a byla vyvinuta v osmdesátých letech chiropraktikem japoncem Dr. Kenzo Kasem. Princip účinku elastického tejpu je zcela nový a převratný jak pro sport, tak pro rehabilitaci, fyzioterapii a v neposlední řadě i lymfologii.Je to způsob léčby pohybového systému založený na aktivaci autoreparačních procesů a útlumu bolesti. Kinesiotape je vyroben ze 100% bavlny. Díky elastickým vlastnostem pracuje v souladu s měkkými tkáněmi a proto je vhodný k léčbě akutních i chronických onemocnění pohybového systému, otoků atd.

 • masáž pro těhotné

nový život je největší dar. Vy, které nám jej přinášíte, potřebujete svoji úlohu alespoň malinko ulehčit. Vychutnejte si jako budoucí maminka relaxační masáž /celotělová ,částečná /, která blahodárně působí na namáhanou pokožku nejen břicha a jako prevence proti striím. Pomůže Vám také odstranit bolesti hlavy a bolesti v oblasti bederní páteře. Při masáži jsou používány hypoalergenní produkty . . Po masáži si můžete dopřát šálek čaje, který napomáhá k celkové regeneraci těla i ducha. Každá těhotná žena tuto péči nesmírně ocení. Dopřejte těhotným ženám ve svém okolí tento jedinečný zážitek.

 • masáž pro děti

Dotekové relaxační techniky dětské masáže zbavují děti napětí. Masáž pozitivně ovlivní děti, které trpí specifickými poruchami. Jde o jemné hlazení, při němž se nevyvíjí tlak, proto touto masáží nelze ublížit. Metoda masáží dětí je natolik univerzální, že ji můžeme užívat jak u zdravých, tak i handicapovaných dětí. Babymasáže dětí školního věku jsou prováděny na masážním lehátku. Dětské masáže jsou vhodné pro posílení imunitního systému dítěte, ale i pro odstranění nemocí jako jsou např. migrény, hyperaktivita, nervozita, nesoustředění a mnoho dalších faktorů.

INDIKACE :   Děti se učí empatii,schopnosti  přijímat a dávat dotek si odnášejí do dospělosti.
Masáž přináší dítěti radost, něhu, potěšení a umožňuje neverbální komunikaci.
Zklidnění – děti se učí relaxovat – lépe usínají, lépe se soustředí.
Posílení imunity, podpora lymfatického systému, krevního zásobení, správného dýchání.
Děti jsou díky pravidelným masážím odolnější vůči škodlivým vlivům z okolního prostředí.
Stimulace pokožky, vliv na svalstvo – držení těla, lepší koordinace pohybů, zlepšení jemné motoriky.
Lepší prokrvení všech orgánů a orgánových soustav.
Vynikající účinky mají masáže na trávení – ovlivňují  střeva ke správné peristaltici, účinně bojují s novorozeneckou kolikou, podporují  zažívání i u větších dětí.
Blahodárný vliv mají dětské masáže na psychiku dítěte, pomáhají i při úzkostných stavech.
Podporují rozvoj vazeb  mezi nervy v mozku – mnohé nervy zůstávají jinak bez vytvoření vazeb a tím se snižuje kapacita informací ukládajících se v mozku.
Masážemi můžeme příznivě ovlivnit stav dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie.

 • wellness/aroma masáže

příjemné relaxační masáže na potěchu těla i duše.. celotělové nebo částečné..použití aromatických olejů.. vhodné pro všechny.. uvolňující a uklidňující masáže.. obzváště vhodné  v uspěchané době , pro osoby vystavené stresu, napěti..

Reiki

Jistě jste už slyšeli o tom, že někteří lidé dovedou předávat druhým léčivou energii tak, že na ně přiloží ruce nebo dokonce provádějí léčení na dálku. Tímto způsobem funguje léčebný systém reiki, jehož zakladatelem se stal v polovině 19.století japonský mnich a učitel dr.Mikao Usui.V praxi jde o působení pomocí univerzální životní enegrie, která má pozitivní účinky na všechny živé organismy (lidi,zvířata,rostliny) a proudí vždy tam, kde je nejvíc zapotřebí. Reiki zmírňuje a odstraňuje bolesti, obnovuje duševní rovnováhu, rozpouští různé bloky, zahání stres, posiluje imunitu a spouští samoléčebné procesy. Pomáhá také zbavovat člověka závislostí a negativních postojů. Proniká do každé části těla,regeneruje buňky, oživuje a posiluje celý organismus. 

 

 

Kontakt

studio NamOMent Veveří 39
Brno
602 00

Parkování:
Bezproblémové na ulici v rámci rezidentního parkování 1 hodina zdarma, 2 hodina za 10 Kč - parkov.automat cca 100 m od studia /roh pod Albertem/
O víkendu je parkování celý den zdarma.

nebo 50 m od studia (protější strana/ v areálu Albert)

FB studio NAMOMENT joga masaze

IČO - 75182998
bankovní spojení - 9556551001/5500

fakturační adresa:
Lucie Chlubná
Haasova 30
Brno 616 00
lucie.chlubna@seznam.cz


Přijímáme Benefit program.

/podmínky vstupu v záložce Ostatní /
tel 604506082 studio@namoment.cz